V neděli 23. června vzhůru na Letnou

Tak nazval Vilém Prečan svůj souhlasný komentář k článku Obava jako důvod, v němž spisovatel a dramatik Milan Uhde vyložil, proč se počítá mezi stoupence demonstrací organizovaných spolkem Milion chvilek pro demokracii.

Téma je mimořádně aktuální, demonstrace mají zastánce i odpůrce. Několik kladných komentářů zaznělo minulý týden z vysílání Rádia Plus, mezi nimi K čemu je Milión chvilek pro demokracii od Jiřího Pehe, odmítavý postoj vyjádřil opakovaně Jiří Hanák, naposledy ve svém sobotním Posledním slově v Lidových novinách. V rozhovoru s Lidovými novinami, rozšiřovaném na webu České pozice 17. června, se k úloze demonstrací jako nástroje obrany demokracie vyslovil Jiří Padevět.

K dané problematice stojí za to vzít na vědomí problém, na který upozornilo v pondělí 17. června internetové Final Word Erica Besta. A přečíst si obsáhlý rozhovor s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem (LN 18. 6. 2019). Nejdůležitější pasáže z rozhovoru shrnul na první stránce uvedeného čísla LN Martin Shabu.